«Ніщо не зупинить двох жінок, які мають план» – Bibliotheque de Parfum - Ukraine

БЕЗКОШТОВНА ДОСТАВКА ВІД 1000 ГРН

МІНІАТЮРИ У ПОДАРУНОК

«Ніщо не зупинить двох жінок, які мають план»

«Ніщо не зупинить двох жінок, які мають план»

24 лютого 2022 року Росія здійснила повномасштабне вторгнення в Україну. Лора Некрасова, засновниця бренду Bibliotheque, разом із чоловіком і дитиною, а також уся команда бренду були в Харкові, за 30 кілометрів від кордону з Росією. Вони прокинулися від гучних вибухів, яких ніколи раніше у своєму житті не чули. 

 

У цій історії ми не будемо описувати всі жахіття війни в Україні, про які наші закордонні покупці знають із новин, а українці пережили на собі, але розповімо історію взаємної підтримки двох жінок, Лори та Фернанди, і двох країн — України й Італії.  

 

23 лютого олійні композиції для колекції I am були повністю готові, і кур’єр мав приїхати до парфумерки Фернанди Руссо у Флоренцію, щоб забрати їх в Україну, де вони мали бути змішані зі спиртовою основою та розлиті по флаконах. Але сталося геть інакше. 

 

«Ми з чоловіком і дитиною прокинулися від сильних вибухів 24 лютого о п’ятій ранку. У нас із вікна на 21-му поверсі відкривається чудовий краєвид на ліс, хмари, маленьку церкву на галявині в лісі, але того дня ми бачили лише сильні вибухи на обрії й відчували, що дім трясеться. Нашвидкуруч покидавши речі у валізи, ми стрибнули в машину й поїхали далі від війни та смерті», — ділиться Лора. 

 

фото з вікна, дому

 

Усе виробництво Bibliotheque було також розташоване в Харкові, але з перших днів місто щільно обстрілювали, і ніхто не мав впевненості, що трапиться завтра й чи Україна вистоїть. 

 

«Коли ми опинилися в Чернівцях, за 1000 кілометрів від дому, без бізнесу, доходів і житла, я поставила собі три запитання: "Хто я? Що я маю, щоб не здатися сама й продовжити жити? Що може допомогти тисячам інших українських жінок?" Тоді в мене ніби відкрилося друге дихання. Ми без вихідних працювали над оформленням нової колекції, зробили сайт і отримали місце на одній із найбільших світових виставок Cosmoprof Bologna, щоб показати Україну й українців із невідомого для світу боку. Нічого з цього не вдалося б без величезної підтримки Фернанди». 

 

Лора й Фернанда познайомилися у Флоренції у 2020 році. Уже тоді вони домовилися про спільну роботу над новою, особливою для бренду, колекцією I am. До 2022 року вони вже були гарними приятельками. 

 

«Коли я дізналася про війну, я зателефонувала Лорі й запропонувала свою допомогу. Абсолютно випадково я не відправила в Україну вже готові композиції для першого випуску ароматів, тож єдиним матеріальним, що залишилося в Лариси, стали композиції цих восьми ароматів», — згадує Фернанда. 


Збережені ароматичні композиції для цілого тиражу колекції, які залишалося лише додати зі спиртової основи й закупорити у флаконах, стали для команди надією, що компанія продовжить жити. Ця випадковість, яку засновники сприйняли як долю, надала команді сил рухатися далі й шукати, як розвивати бренд попри трагічні події навколо й кризу в усіх галузях економіки. 

 

«Лора сказала, що це велика цінність, а вже через декілька тижнів зателефонувала й поділилася, що хоче презентувати ці аромати на виставці в Болоньї, яка мала відбутися в кінці квітня. Їй була потрібна допомога з випуском ароматів на території Італії, бо логістика з Україною була порушена. "Вони божевільні", — подумала я. На це не було часу, потрібно було безліч витрат, адже участь у подібних виставках коштує досить дорого. Я думала, вони передумають, зваживши всі за й проти», — продовжує Фернанда. 

 

Але, звісно, українська команда поїхала на виставку. Виготовляти парфуми й розливати їх у флакони в Україні тоді ще було неможливо, бо обладнання не евакуювали, а впевненості, що є хоча б одне цілком безпечне українське місто, не було. 

  

«Ніщо не зупинить двох жінок, які мають план», — упевнені ми. 

 

«Темп, з яким вони почали роботу, нагадував сходження лавини. Усе було зроблено чітко та вчасно. Я досі вражена, як три дівчини — Лора, Женя і Юля — проїхали дві тисячі кілометрів, самі скрутили якісь меблі для виставки, а ніч перед презентацією займалися пакуванням флаконів. Саме тієї миті я зрозуміла: у них усе вийде». 

 

 

Перша презентація колекції I am відбулася на світовій виставці Cosmoprof Bologna. У 2022 році її відвідали 250 тисяч людей, у ній узяли участь 3000 брендів. Жінки команди Bibliotheque розповідали біля свого стенда про аромати, спостерігаючи, які саме стани приваблюють відвідувачок найбільше. Вони помітили, що ароматами також цікавляться чоловіки, а людям найближчі ті парфуми, станів яких вони прагнуть досягнути. Якщо цієї конкретної миті хочеться бути жіночною — вони вибирають аромат «Я жіночна». Якщо спокусливою — «Я спокуслива». На виставці Cosmoprof Bologna найпопулярнішими парфумами закономірно стали «Я успішна». 

 

Через воєнний стан в Україні повне виробництво першої партії колекції відбулося в Італії, у Флоренції. Там були зібрані ефірні композиції. Саме там їх поєднали зі спиртовим розчином і розлили у флакони. 

 

фото парфумів

 

Другу партію ми вже виготовили в Чернівцях. Виробництво з Харкова було перевезено в безпечніше місто на заході України, і туди ж переїхала частина команди. З успіхом української армії в Харкові стає все безпечніше й, можливо, компанія знову повернеться в рідне місто, але поки що ми пишемо: «Родом із Харкова, виготовлено в Чернівцях». 

 

Дружба Лори та Фернанди й ця підтримка, яку Фернанда запропонувала та надала бренду, не забудеться ніколи. Добрі наміри й велике серце були того часу такими ж видними і ясними, як коштовні парфуми в скляному флаконі. 
Наступний пост